Přihášky do Západního a Temného klanu ZDE

Úvod - Temnota se bouří

11. února 2018 v 16:03 | Firestar |  Západní klan
Uprostřed boje,
výkřik zazní,
šedá kočka s bílou tlapkou se otočí,
černá kočka upadává v temnotu,
šedé se oči slzami zalijí.

Modřenka se s trhnutím probudí, vedle ní je prázdno, matku unesly a ta náhradní před měsícem umřela. Ve školce byla sama, v péči o ni střídaly válečnice, které zrovna nemusely na hlídku nebo na lov. Sen se jí zdá už popáté, pokaždé byl živější a živější. Zvedla se a šla před školku, v křoví zahlédla pohyb, ucítila myš, ale byla už tak unavená, že se vrátila do školky a usnula.
Ráno se probudila jako první, alespoň si to myslela, než před učednické doupě vyšla Ohňuška. Tahle učednice jí byla dost sympatická, připadalo jí, že si skoro ze vším ví rady a každému pomůže z nouze, to ale také někomu vadí, například Žuličce, která se stala učednicí dva dny po Ohňušce. Myslí si, že si o sobě Ohňuška myslí kdo ví co, ale to není pravda. Ohňuška je skromná, stejně jako Úsvitka, další učednice, kterou měla docela ráda. A ani ji neměla Žulička v oblibě, ale přece jen víc než Ohňušku.
Dnes se měla stát Modřenka učednicí. Velitel právě svolával klan, Modřenka se tam nedočkavě rozběhla, posadila se a vedle ní si sedla Ohňuška s Vločkou. "Dnes, jsme se tu sešli, abychom mezi nás přivedli novou učednici, Modřenko, dosáhla jsi věku šesti měsíců a staneš se učednicí, tvě jméno ti zůstane, tvůj učitel bude Paví oko!" Zlatý kocour se zlatohnědýma očima se zvedl a došel k ní, opovržlivě se na ní podíval, ale čumáčkem se jí přece jen dotkl- Poté Smrkový měsíc kočky pod skálou propustil, Ohňuška s Úsvitkou jí hned vzaly mezi sebe.
Modřenka na sobě i na obou dvou kočkách ucítila něčí pohled - sledovala je Vločka, ale i někdo jiný. Modřenka zpozorovala Žuličku. Zřejmě si jí všimla i Ohňuška, najednou Modřence připadalo, že jiskra, kterou měla předtím Ohňuška v očích, zhasla. Zřejmě si také všimla, že jí Žulička nenávidí. Prolétne jí hlavou, pak to hodí za hlavu, přece je nová učednice! Přece si ten den neskazí! Ohňušce se za chvíli jiskra do oči vrátila, ale Modřenka si všimla, že občas zabloudí zrakem někam ke vchodu do tábora, právě se vracel Stříbřík z lovu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama