Přihášky do Západního a Temného klanu ZDE

Duben 2018

8 - Temnota se bouří

13. dubna 2018 v 13:52 | Firestar |  Západní klan
Modřenka se toulala po lese, potřebovala být chvíli sama. Jak se toulala narazila na hranice se samotářema, byl tam vysoký strom, v něm byla dutina vystlaná mechem a kapradím. Uvelebyla se a odpočívala, potom zaslechla kroky, plesku rychle vyskočila z dutiny a vylezla, schovala se na jedná z větví dál od dutiny. Schovala se právě v čas protože do dutiny právě skočil mladý kocour s myší v puse. Modřenka odhadovala že to bude učedník, pak jí ale došlo, že samotáři nejsou klan a že učedníky nemají. Kocour měl srst zbarvenou do stříbrna, jeho oči měli ohnivou barvu. Za nedlouho se na hranicívh objevila podobně stará kočka, úplně bez obav začala lovit na jejich území, když kočka ulovila králíka a Modřenka se připravovala že na ní skočí, tak kočka řekla: "Ale notak. Pírko, já vím že tu jsi." A zajela pohledem do dutiny, jak kočka nedávala pozor Modřenka na ní skočila a přišpendlila kočku k zemi. Vyprášila jí kožich a cizí kočka utekla, vzápětí se z dutiny vynořil ten kocurek, poděkoval jí že odehnala tu kočku a odešel. Modřenka sebrala králíka co zůstal ležet na zemi a vrátila se do tábora. Řekla veliteli že na jejich území lovil samotář, ten poděkoval za upozornění a Modřenka šla na trénink.

Po tréninku byla Modřenka utahaná jako kotě, sotva se odplazila do tábora, tam svalila do pelechu a usnula. Probudil jí řev bojujících, vyskočila. Na tábor zaútočili samotáři. Hned byla plná energie. Vyskočila a vrhla se do boje. Vrhla se po ní ta kočka co jí vyprášila kožich, hladce jí odhodila, bojovala dál. Najednou se po ní vrhl Pírko, než stačila uhnout, přitiskl jí z zemi a omráčil.

Probudila se v nějaké jeskyni, nad ní se skláněl Pírko, chtěla se zvednout, ale nohy jí neposlouchali. Pírko jí pořád sledoval svíma žhavíma očima, nejednou se Modřence ani vstávat nechtělo, chtěla se jenom pořád dívat do těch žhnoucích očí, teď jí však pobýdl Pírko ať vatane, když zavrávorala tak jí podepřel a odvedl jí do druhé jeskyně. Šal s ní do jednoho vzdáleného kouta a tam jí kývl ať se posadí, všimla si že stojí na mechovém pelíšku, hodil jí malou vyhublou myš a pak konečně promluvil: "Teď jsi naše zajatkyně, každý den dostaneš jednou jídlo, já tě budu hlídat." Oznámil jí. "Jak nečekené." Odpověděla kysele Modřenka. Zahleděla se do jeho očí, kvůli těm očím musela udělat vše co po ní chtěl. Teď k ní přistoupil a olízl jí mezi ušima. "Tak špatně se zase mít nebudeš." Řekl jí tiše. Modřence nezbylo než pokrčit rameny a sednout si. Za chvíli byla tak unavená že usnula v sedě. Pírko na ní kývl, zavedl jí ke skolnímu výstupku a řekl jí. "Asi si říkáš že jako samotáři nejsme klan, ale v tom se částečně mýlíš, sice nejsme klan ale vede nás vždy ten nejstarší z nás, dokud starší nerozhodne co s tebou budeš bydlet tady, pořát tě bude někdo hlídat." Modřenka kývla a vyskočila na výstupek a sedla si. Pírko odešel a místo něho přišel o něco starší kocour podobně zbarvený, kývl na ní a dál si jí nevšímal.